Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

FHU MAKO Zamość

blue blue

KONTAKT

FHU MAKO
ul. Lubelska 36 c
22-400 Zamość

tel./fax: 84 538 95 16
tel. kom: 602 394 051
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bubendorff

anwis cennik

prodeck2015

cashback

PARAPETY

oknoplast logoParapety, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, są nieodłącznymi elementami okien. Ich wybór oferowany przez producentów jest bardzo szeroki. Może się wydawać, że większość parapetów jest taka sama, zatem nie warto tracić czasu na ich wybór. Tymczasem mają one ważne zadanie - chronią mur przed zabrudzeniami i wilgocią. Co więcej odpowiednio dobrane mogą podkreślić styl wnętrza i elewacji.

Parapet wewnętrzny powinien być odporny na działanie wysokich temperatur, gdyż zwykle pod nim montuje się kaloryfer. Warto zatem odpowiednio dobrać materiał, z którego będzie on wykonany. Obecnie mamy duży wybór parapetów wewnętrznych. Na rynku znajdziemy drewniane, kamienne, z ceramiki lub kompozytów. Ciekawym rozwiązaniem są te z PVC – materiał ten bowiem jest lekki i odporny na wilgoć. Zwykle takie parapety pokryte są laminatem, który zabezpiecza je dodatkowo przed zarysowaniami czy wysoką temperaturą.

Oferujemy: parapety z kamienia naturalnego i marmuru, konglomeratu marmurowego, marmuru syntetycznego, postforming, PCV, płyty MDF.

Parapety zewnętrzne, zwane inaczej podokiennikami najczęściej produkuje się z kamienia, stali ocynkowanej czy aluminium. Spełniają one ważne zadanie - chronią ściany przed wilgocią. Dlatego przy montażu warto pamiętać, że parapety powinny wysuwać się ok. 5 cm poza ścianę. Aby woda nie spływała bezpośrednio na mur, warto też nachylić podokiennik pod kątem 5 stopni. Większość parapetów ma odpowiednio zakończoną krawędź zewnętrzną – tzw. kapinos. Zapobiega on podciekaniu wody pod spód i zawilgoceniu ściany.

W naszej ofercie: parapety aluminiowe gładkie, parapety aluminiowe tłoczone imitujące płytkę, parapety stalowe, parapety stalowe laminowane, parapety z pvc.