Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

FHU MAKO Zamość

blue blue

KONTAKT

FHU MAKO
ul. Lubelska 36 c
22-400 Zamość

tel./fax: 84 538 95 16
tel. kom: 602 394 051
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

bubendorff

anwis cennik

prodeck2015

cashback

Parapety INTER MARMI

marmiJesteśmy przedstawicielem włoskiej Fimy Inter-Marmi oferującej najlepsze na rynku parapety wewnętrzne z ekskluzywnych materiałów mineralnych. Są to:

Agglomarmur  - kamień wytworzony przez człowieka, produkowany na bazie starannie wyselekcjonowanych odłamków marmuru naturalnego, łączonych specjalistycznymi żywicami poliestrowymi. Po zastygnięciu i stwardnieniu bloki agglomarmuru są cięte w trakcie procesu produkcyjnego na płyty o wymiarach około 306 x 124 cm i polerowany w celu nadania połysku. Wygląd agglomarmuru jest podobny do wyglądu marmurów naturalnych. Skład agglomarmuru to 95% marmuru naturalnego i 5% żywicy. Agglomarmur jest dostępny w grubościach 2, 2,5 i 3 cm. Agglomarmur znajduje zastosowanie jako materiał na parapety wewnętrzne, blaty kuchenne i łazienkowe, schody, kominki, półki, elementy wykończeniowe, a także jako płyty podłogowe na posadzki, czy tez płyty ścienne. Polecamy szczególnie w miejscach o średnim natężeniu ruchu oraz mniej narażonych na działanie czynników atmosferycznych.

intermarmi1intermarmi2intermarmi3

Marmur - skała metamorficzna powstała z przeobrażenia wapieni, bądź dolomitów. Głównym składnikiem marmuru jest kalcyt krystaliczny lub dolomit. Marmur tworzy się ze skrystalizowanego wapienia przy udziale wysokiej temperatury i ciśnienia w skorupie ziemskiej, co powoduje zmiany w jego strukturze i w wyglądzie. W naszej ofercie występują w płytach o grubości 2 i 3 cm jak i płytkach o formacie 30,5 x 30,5, 40 x 40, 50 x 50 60x30 lub 60 x 60 w grubościach 1cm, 1,5 cm, 1,7 cm lub 2 cm o powierzchni polerowanej lub antykowanej. Ze względu na swoje właściwości stosuje się je do wewnątrz ,a w szczególności polecamy na parapety, posadzki blaty łazienkowe,obudowy kominków oraz inne elementy wykończeniowe. Kamienie charakteryzuj ą się ciepłą i interesującą kolorystyką. Głównymi czynnikami wpływającymi na ukształtowanie koloru są woda i stosunek innych minerałów, których obecność wynika z różnych zanieczyszczeń i nadaje marmurom szeroką gamę kolorów.

Granit - magmowa skała, której nazwa pochodzi od słowa granum, czyli ziarno, co nawiązuje do gruboziarnistej struktury tegoż kamienia. Granit zawiera od 5 – 20% ciemnych minerałów, odznaczając się krystaliczną strukturą, często grubą i równoziarnistą. Granit składa się głównie z kwarcu, skaleni potasowych i plagioklazów. Granity dostępne są w grubościach 2 i 3 cm, oraz płytkach o formacie 30 x 30, 40 x 40, 60 x 30 lub 60 x 60 w grubości 1,5 lub 2 cm w pierwszym gatunku o powierzchniach: polerowanej, antykowanej, młotkowanej lub płomieniowanej. Charakteryzują się wysoka odpornością na ścieranie, pęknięcia, zarysowania oraz niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki w/w właściwościom doskonale nadają się na zewnątrz jako okładziny na elewację , posadzki i schody jak i też do wnętrz jako blaty, schody i inne elementy wykończenia. Niepowtarzalność przeżylenia występująca w tych kamieniach powoduje bardzo ciekawe efekty wizualne. Słowo granit będzie zawsze synonimem elegancji i trwałości.

marmi4marmi5marmi6

Kwarcyt - Silestone inaczej kwarcogranit który 94% składa się z naturalnego kwarcu występuje w płytach o grubości 2 i 3 cm. Dzięki jego właściwościom jest odporny na ścieranie i zarysowania, w niewielkim stopniu nasiąkliwy i łatwy w utrzymaniu czystości Dodatkową zaletą jest osłona antybakteryjna microban wbudowana w jego strukturę. Jest on polecany i wykorzystywany jako blaty kuchenne. Materiał dostępny jest w szerokiej kolorystyce o powierzchni polerowanej lub antykowej.

Piaskowiec - naturalny kamień powstały w wyniku scementowania ziaren kwarcu, skaleni, miki oraz okruchów innych skał i minerałów, za pomocą spoiwa ilastego, krzemionkowego lub żelazistego. Piaskowiec występuje w barwach od szarego po żółte, czerwone i białe. Piaskowiec ma zastosowanie na okładziny elewacyjne zewnętrzne i wewnętrzne, posadzki oraz kominki. Grubości przez nas oferowane to 3 cm i 4 cm oraz w formie łupanki.

pdf katalog